Gokartverseny – F1 Startkart

BPG XI. forduló, Coraring

Az évszaknak megfelelõ hideg idõ várta a Versenyzõket 2010. október 30-án a Coraringen, ahol megrendezésre került a Budapest Gokartbajnokság XI., és ezzel utolsó elõtti futama. Utolsó elõtti futam lévén, a nyitott bajnoki esélyek mellett, jogosan gondolhatták sokan, hogy “vérfürdõnek” volt helyszíne Törökbálint, de ez -köszönhetõen talán a Versenyzõk érettségének- nem így történt. A futamok rendben, a szabályoknak és a sportszerűségnek megfelelõen zajlottak le. (Egy-két szándékosságtól mentes incidenstõl eltekintve, de az belefér ebbe a sportágba.)

Beszámolónk szokásos bekezdése, a Szervezõk újítása. Bár ez már a XI. futam, most sem maradhatott el. A kiérkezõ Versenyzõket új pályavezetés fogadta. A legjelentõsebb változás, hogy a boxutcai egyenes után következõ balos nem egy hosszú egyenesben folytatódik, hanem élesen továbbtör (visszafordít) balra, majd rögtön egy másik jobbos visszafordítóval és egy balos ívvel vezet vissza a régi nyomvonalra (egy rövidebb egyenesre). Ezzel a módosítással -a Versenyzõk visszajelzései szerint is- a Szervezõk egy ritmusosabb, élvezhetõbb és több elõzési pontot, féktávot tartalmazó pályát hoztak létre, mindenki megelégedettségére.

Beszámolóinkban a 3. kategória versenyét, illetve Versenyzõit még nem “cincáltuk szét”, így itt az ideje. Ez az a kategória, ahol egy csoportban -fajlagosan- rendkívül sok bajnokesélyes indul (pl. a teljesség igénye nélkül Chabada Péter, Mészáros Zoltán, Nagy Gábor, stb.), valamint velük párhuzamosan olyan új Versenyzõk is, akik elsõre kimagasló eredményeket értek el vagy most kezdenek beérni (pl. a teljesség igénye nélkül Gájer Szabolcs, Korycki Tamás, Szűcs Gergõ, stb.). Már csak ezen egyszerű okból is a kategória versenyei sok izgalmat rejtenek (általában), de minden esetre meglepõ végeredményeket biztosan.

Ilyen meglepetés volt ezen a futamon is, hogy az idõmérõn Szűcs Gergõ szerezte meg a pole pozíciót Mészáros “Mindenhol Nyerek” Zoltán elõtt. Egész pontosan 0,042 mp-cel sikerült jobb köridõt elérnie. Gerinek nem ez volt az elsõ gyõzelme Zoli felett, így a meglepetés ereje nem volt elsöprõ, viszont jó elõjel volt arra, hogy izgalmas versenynek nézünk elébe.

A zöld zászló után, az elsõ három versenyzõ, a Szűcs-Mészáros-Juhász trió, egy bolyban elhúzott. Az ötödik pozíciótól hátrébb lévõ versenyzõk szintén egy csoportban, egyforma tempót diktálva, kicsit lemaradva külön csatát kezdtek vívni. Ennek következtében a 4. helyrõl rajtoló Szabó Dávid pár körön keresztül szabadon, saját ütemet diktálva autózhatott.

A hátsó szekcióban rögtön az elsõ körökben megkezdõdött a pozícióharc. Lovassy Árpád a 9. helyért küzdött Korycki Tamással, be-beszúrásokkal próbálta Tamást kizökkenteni a ritmusból. Ez nem járt szerencsével, sõt, a helyett, hogy Tamás átállt volna védekezõ ívekre, inkább ugyanabban az ütemben támadásba lendült és a visszafordítóban belsõ ívre kerülve megelõzte Kovács Györgyöt. Még ugyanabban a körben, a következõ jobbos (belsõ) visszafordító kanyarban követte õt Árpád is, így Gyuri a mezõny végére, a 10. helyre került.

Kovács György az idõmérõn az 5. rajthelyet szerezte meg, de már a verseny elejétõl fokozatosan visszaesett, feltételezhetõen műszaki okok miatt.

A fenti események, illetve a verseny elsõ 5-8 perce után a Versenyzõk eltávolodtak egymástól. Említésre méltó csata az elején az 1. pozícióért folyt Szűcs Gergõ és Mészáros “Nyugdíj Elõtt Állok” Zoltán elõtt. Gergõ rajtpozícióját végig megtartotta, de Zoli körrõl-körre fillérre ugyanazt az idõt és ívet autózta, így nyomás alatt tartotta õt.

Hasonló helyzet alakult ki a 8. hely megszerzésére is Korycki Tamás és Lovassy Árpád között, de ott is az élen álló tudta megtartani jobb pozícióját.

Gyakorlatilag a fenti csaták eredménye nem változtatott a rajtsorrenden, kivéve Kovács Gyuri esetében, aki -mint fentebb taglaltuk- az 5. rajthelyrõl apránként visszacsúszott a végére. Ennek ellenére nem adta fel és a verseny 2/3-ában egy ütemet autózott és nem szakadt le a 8. és 9. helyen haladó Tomival és Árpival.

Volt még egy érdekessége a szombati versenynek. Nem várt, egyedülálló és sporttörténelmi esemény volt, hogy csak itt, csak most, csak a BPG minden résztvevõje (kivétel nélkül, minden kategória minden versenyzõje) dobogóra állhatott. Ennek egyszerű oka, hogy a pontos mérlegelés érdekében a Szervezõk a dobogó 3. szintjére helyezték a mérleget (megfelelõ síkfelület biztosítása érdekében). 🙂

Az utolsó “csörtére” az eredeti terveknek megfelelõen 2010. november 20-án kerül sor, már zárt helyen, a Gokartarénában. Ne felejtsük! Az utolsó versenyen elért eredmények dupla pontokat érnek, így semmi nincs még lezárva! (A bajnoki esélyek számolgatását, kinek ki elõtt kell végeznie és mennyivel, meghagyjuk a blogos fiúknak. De az is lehet, hogy lányok, ezért van a nagy fene inkognitó! :-)) Sok szeretettel várunk mindenkit!

Egy szolgálati közlemény a végén: Kérünk MINDENKIT, aki az idei UTOLSÓ VERSENYEN megtisztel minket jelenlétével, hogy TARTÓZKODJANAK A MŰSZÁLAS RUHANEMŰK VISELÉSÉTõL! Tekintettel arra, hogy a versenynapon várhatóan nagy lesz a feszültség a levegõben, a műszálas anyagokban ELEKTROSZTATIKUS KISÜLÉSEK VESZÉLYE FENÁLL, melyekért a SZERVEZõK NEM VÁLLALNAK FELELõSSÉGET! 🙂