Gokartverseny – F1 Startkart

BPG F1 Amatőrkart – Hungarokart

BPG F1 Amatőrkart Kupa – Round 2 – Hungarokart

IMG_4755Esős éjszaka után verőfényes, igazi tavaszi nap várta a BPG F1 Amatőrkart Kupa versenyzőit 2014. március 8-án a mogyoródi Hungarokart Gokart Centerben.

A versenyen több kategóriában is pályacsúcsok születtek a versenyeken, A Masters 3-as kategóriában például hatan futottak 38-as időt (Schreiber Roland, Szűcs Gergő, Schmidt Balázs, Riba Krisztián, Gájer Szabolcs, és Tóth Richárd), a Masters 4-es kategóriában ketten (Kocsi Viktor, Neudert Károly), illetve a Senior kategóriában is ketten (Kocsi Zsolt, és Varga László).

Apróbb szabálytalanságok mindenhol előfordulnak, azonban a szombati versenyen egyetlen egyre sem volt példa, amit külön köszönünk a versenyzőknek.

IMG_2446Masters 1-es kategóriában az évad második futamán Gréczi Patrik állhatott fel a dobogó legfelső fokára, Gaál András ahogy a legutóbbi versenyen, most is a második helyen látta meg a kockás zászlót, harmadikként pedig a budafoki Gokart Arénában megrendezett évadnyitó futamon csupán az ötödik helyen célba érő Süveges Pétert intették le a húsz perces versenytáv végén.

A futam leggyorsabb idejét 39.379-el Gréczi Patrik futotta meg a második helyről rajtolva.

Masters 3-as kategóriában ezúttal is izgalmas versenynek néztek elébe a versenyzők, illetve a helyszínre látogató nézők egyaránt.

Schreiber Roland rajt-cél győzelmet aratva vehette át az első helyezettnek járó kupát, a tavalyi Masters 4-es bajnok Szűcs Gergőnek ezúttal be kellett érnie a dobogó második fokával, amelyek sikerült végig megtartania, míg a harmadik helyen Schmidt Balázs haladt át a célvonalon.

A versenyben futott leggyorsabb kör tulajdonosa: 38,310-el Schreiber Roland.

Masters 4-es kategóriában szép számmal vágtak neki a fiúk a szintén 20 perces versenytávnak, szám szerint tizenketten.

Kocsi Viktor Rolandhoz hasonlóan az időmérőn miután megszerezte a pole pozíciót, jól taktikázva meg is tartotta, így a 4-es kategóriában is rajt-cél győzelem született a verseny végén, kis érdekesség, hogy a budafoki Gokart Arénában ugyanígy tartotta meg az elsőségét.

Második helyen állhatott fel a dobogóra Neudert Károly, míg a harmadik pozícióba Kocsi Zsolt kapaszkodott fel a negyedik rajthelyről indulva.

A futam leggyorsabb körét 38,606-al Kocsi Viktor futotta meg.

Easy kategóriában újfent annyian neveztek, hogy „A”, illetve „B” döntőt kellett tartani.

A csatározások, illetve kötelező gépcserék után az első helyen Horváth Józsefet intette le a kockás zászló, aki a harmadik rajtkockából indulhatott a 15 perces versenyen. Második helyre csúszott vissza a pole pozíciót megszerző Tóth Csaba, a dobogó legalsó fokára pedig Laczkó Albert Botond állhatott fel a negyedik helyről indulva.

A versenyben futott leggyorsabb kör tulajdonosa: 40,008-al Tóth Csaba.

Senior kategóriában Kocsi Zsolt, testvéréhez, Viktorhoz hasonlóan szintén rajt-cél győzelmet aratott, így megszerezte idei első győzelmét, amellyel egyből összetettben át is vette a vezetést. Második helyen az előző versenyen ˝csak˝ az ötödik helyen leintett Varga László látta meg a kockás zászlót, a dobogó harmadik fokára pedig Schreiber Lászlónak sikerült felkapaszkodnia az ötödik helyről rajtolva.

A futam leggyorsabb körét 38,906-al Kocsi Zsolt futotta meg.

Következő versenyünk 2014. április 5-én kerül megrendezésre Százhalombattán – Battaring – amelyre lelkes, amatőr, gokartozás iránt érdeklődők jelentkezését várják a Szervezők.